Refleksologia jest paranauką, która nie jest uznawana przez zachodnią medycynę. Jednak jej skuteczność wielokrotnie została potwierdzona przez osoby, dla których staje się ostatnią deską ratunku.
Moja przygoda z refleksologią zaczęła się jesienią 2015 roku, kiedy pojawiły się u mnie problemy z poruszaniem się w wyniku drobnego urazu stopy. Nie pomagała rehabilitacja, ani leki, po których odstawieniu ból uporczywie wracał z jeszcze większą siłą.
Pewnego dnia siedząc w fotelu i szlochając, nagle przyszedł mi do głowy pomysł, aby pomasować stopę w podobny sposób w jaki robiła to pewna Pani kiedy jako dziecko odwiedziłam ją z rodzicami.
Zabieg przyniósł ulgę, więc postanowiłam poszukać więcej informacji na ten temat. Tak trafiłam na refleksologię.
Z czasem dowiedziałam się, że te szczególne masaże mogą pomagać w różnych schorzeniach. Pomogły mi z bólami i deformacjami stopy, więc postanowiłam zaserwować sobie terapię na przysadkę mózgową.
Refleksy - to szczególne punktu, których naciśnięcie uaktywnia odpowiedni obszar w ciele człowieka. Każdy obszar ciała człowieka ma swoje miejsce w stopie. Przysadka mózgowa zlokalizowana jest w dużym palcu - Paluchu.
Gdyby podzielić Paluch na cztery ćwiartki, część odpowiadająca przysadce mózgowej znajduje się w stopie Lewej w górnej lewej ćwiartce, a w stopie prawej - w prawej górnej ćwiartce.
Masaż Palucha ze szczególnym uwzględnieniem właściwej ćwiartki wykonywany regularnie nawet codziennie przez kilka minut powoduje aktywizację tego Generała Wojsk Hormonalnych.
Dodatkowo warto pomasować wszystkie palce, które symbolizują zmysły zlokalizowane w głowie. Najważniejszy jednak jest Paluch reprezentujący Mózg a także przyśrodkowy bok stopy wraz z refleksami kręgosłupa.
Refleksy przysadki znajdują się również na kciuku dłoni, a także w okolicy rynienki podnosowej.
Zabiegi te wykonywane regularnie w połączeniu z intencją dobrego samopoczucia przynoszą niesamowitą ulgę osobom cierpiącym na zaburzenia funkcjonowania przysadki. Pozwalają wyregulować jej pracę zarówno w nadczynności, ale szczególnie w niedoczynności.
To najprostszy i najtańszy sposób na usprawnienie ciała i umysłu. Dodatkowo masaż harmonizuje i uspakaja wewnętrznie.
Masaż taki jest całkowicie bezpieczny i mogą z niego korzystać wszyscy w każdym wieku .
Zatem dotykaj z czułością, ale za to konsekwentnie, systematycznie i mocno refleksów przysadki na stopie, a na pewno uzyskasz pozytywne efekty.
Uciski i uściski!

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz